Τα μαχητικά αεροσκάφη ΖΕΥΣ και Δαίδαλος μάγεψαν στον ουρανό της Λάρισας! Κορυφώθηκαν οι εορτασμοί της Πολεμικής Αεροπορίας.
Με τιμές και λαμπρότητα πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη ο εορτασμός της Πολεμικής Αεροπορίας και του προστάτη της Αρχάγγελου Μιχαήλ, με εκδηλώσεις στην 110 Πτέρυγα Μάχης Λάρισας.
Παρουσία Θρησκευτικών, Πολιτικών και Στρατιωτικών Αρχών πραγματοποιήθηκε η επίσημη δοξολογία.
Την ευγνωμοσύνη του στους πολίτες, για το γεγονός ότι κατά τις ημέρες του εορτασμού πλημμύρισε τις μονάδες και αεροδρόμια, εξέφρασε ο Αρχηγός Τακτικής Αεροπορίας.
Δείτε φωτογραφίες από την επίδειξη της ΠΑ και τους εορτασμούς στη Λάρισα:
![](https://cdn.bbmd.gr/media/news/2023/11/08/1489190/polemiki-aeroporia-21.jpg)
![](https://cdn.bbmd.gr/media/news/2023/11/08/1489190/polemiki-aeroporia-17.jpg)
![](https://cdn.bbmd.gr/media/news/2023/11/08/1489190/polemiki-aeroporia-15.jpg)
![](https://cdn.bbmd.gr/media/news/2023/11/08/1489190/polemiki-aeroporia-16.jpg)
![](https://cdn.bbmd.gr/media/news/2023/11/08/1489190/polemiki-aeroporia-13.jpg)